O nás

Jsme zapsaný spolek Black Forest Bikers Bike & School, z.s a jehož smyslem, účelem a fungováním je především rozvoj a podpora cyklistiky, a to zejména cyklistiky terénní a s tím související poradenství a služby a dále zajištění efektivního trávení volného času dětí a dospívající mládeže, ale i dospělých, členů i nečlenů spolku, a to vše za účelem všestranného rozvoje osobnosti člověka, jeho kreativity a nadání právě v oblasti cyklistiky a budování cyklistických stezek.

Jsme rovněž komunita, která se zabývá stavbou stezek pro horská kola. Na projektech stezek pravidelně spolupracujeme s trail centry jako jsou Rychlebské stezky, Trutnov trails, apod.. Máme absolvované mezinárodní školení IMBA o stavbě udržitelných stezek na které přijeli lektoři z USA a z Velké Británie. Školení bylo zakončeno mezinárodně uznávanou zkouškou a certifikátem.

Aktivně se věnujeme výuce jízdy v terénu na jízdním kole těch nejmenších, pořádáme pravidelné tréninky a kempy pro mladé bajkerky/bajkery. Naši instruktoři vlastní certifikované licence vystavené Asociací profesionálních instruktorů a průvodců MTB.

Aktivně spolupracujeme s Asociací profesionálních instruktorů a průvodců MTB,  Bajkovou školkou Rychlebských stezek, s Bajkovou školou Dolní Morava a Ride2sCool z.s. , který se zabývá doprovodem dětí do školy na jízdním kole.